خبرگزاری پانا : فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از دستگیری ۴۰ قاچاقچی مواد مخدر در استان طی ۷۲ ساعت گذشته خبر داد.
۱۳۹۴ یکشنبه ۱۷ خرداد ساعت 13:05
خبرگزاری پانا+مواد مخدر + خراسان جنوبی
به گزارش خبرگزاری  پانا و  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس خراسان جنوبی سرتیپ دوم خلیل واعظی در تشریح این خبر گفت: در عملیات های جداگانه  توسط ماموران انتظامی استان ۸۴۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ در استان کشف و ضبط شده است.
 
 وی با اشاره به کشف محموله ۴۰۸ کیلوگرمی تریاک در شهرستان نهبندان اظهارکرد: ماموران ایست و بازرسی شهید حسینی سهل آباد نهبندان هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی کامیونت ایسوزو که از زاهدان به بیرجند در حرکت بود مشکوک شدند و خودرو را متوقف کردند.
 
وی بیان داشت: در بازرسی از این خودرو ۴۰۸ کیلوگرم تریاک در قالب ۴۵۰ بسته که به طرز ماهرانه ای در خودرو جاساز شده بود کشف شد. با کشف مواد مخدر تحقیقات از راننده خودرو آغاز شد که راننده اظهار داشت از وجود مواد جاساز شده اطلاعی ندارد و خودرو متعلق به خودش است.
 
سردار واعظی  بیان داشت :با توجه به اظهارات راننده خودرو و با هماهنگی قاضی پرونده اقدامات وسیع اطلاعاتی و عملیاتی برای دستگیری صاحبان بار آغاز شد که با سرنخ های به دست آمده حضور سوداگران مرگ در شهرستان بیرجند تایید شد.
 
وی بیان کرد: ماموران در اقدامی ضربتی و سریع خودروی قاچاقچیان مواد مخدر را در داخل شهر بیرجند متوقف کردند و دو متهم را که چاره ای جز تسلیم نداشتند دستگیر کردند.
 
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان داشت: در ادامه عملیات سه متهم دیگر نیز که قرار بود مواد مخدر را در انباری دپو کنند در عملیات ماموران دستگیر شدند و این باند حمل کننده مواد مخدر متلاشی شد.
 
سردار واعظی  ادامه داد : در چند عملیات جداگانه نیز در ۷۲ ساعت گذشته ۴۴۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد که در این رابطه ۳۵ متهم دستگیر شدند و ۶ دستگاه خودرو و یک موتورسیکلت توقیف شد.
 
وی افزود: متهمان با تشکیل پرونده و دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.
 
وی با تاکید بر مبارزه بی امان با قاچاقچیان و سوداگران مرگ تاکید کرد : استان خراسان جنوبی با رصد اطلاعاتی و عملیاتی ماموران جان برکف نیروی انتظامی راه امنی برای قاچاقچیان مواد مخدر نخواهد بود و با سوداگران مرگ و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی به شدت برخورد خواهد شد.
 
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک بلافاصله مراتب را با تلفن ۱۱۰ به مرکز فوریت های پلیس اطلاع دهند.