امام جمعه موقت بشرویه گفت: دشمنان اسلام در میدان جنگ نرم ، به مبارزه با ارزش ها و اعتقادات اسلامی برخواسته و از کانال های مختلف قصد دارند جوانان و بویژه بانوان مسلمانان را از راه دین مبین اسلام منحرف کنند و بین جامعه اسلامی جدایی بیندازند.

به گزارش پیام بشرویه "حجت الاسلام علی اکبر  حدادیان" در خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه که ظهر امروز در محل مصلی نماز، مسجد جامع میدان برگزار شد با اشاره به منکرات اجتماعی از جمله بی حیایی اظهار داشت : یکی از هشدارهای اجتماعی که در دین مبین اسلام به عنوان کلید بدی ها یاد شده زدودن شرم و حیا و پرده دری است.

 

امام جمعه موقت بشرویه افزود:کم رنگ شدن شرم وحیاء در جامعه اسلامی خطرات زیادی را به همراه دارد و اگر صفت نجابت از زندگی اجتماعی و فردی انسان از بین برود، روی اوردن به کارهای زشت افزایش یافته انسان خطاکار از  ارتکاب هر گناهی پرهیز نخواهد کرد.

 

وی رعایت حیاء و عفت را از ویژگی های انسان های خردمند برشمرد و گفت: کسانی که دارای اندیشه و خرد هستند هیچ گاه از قانون الهی عدول نمی کند و از هر گونه بدی، زشتی و بی حیائی پرهیز می کند.

 

حدادیان، با اشاره به روایات مختلف دینی در خصوص اهمیت به رعایت شرم و حیاء در جامعه اسلامی بیان داشت: شرم و حیاء همچون لباس تن انسان است که علاوه بر پوشش عیوب ، حافظ و نگه دار انسان  در برابر  آسیب های مختلف می باشد و به عنوان زینت، شایستگی و ارزش انسانی به شمار می رود.

 

امام جمعه موقت بشرویه افزود:بی پروایی و بی حیایی موجب می شود تا انسان های خطاکار به راحتی هر عمل زشتی را مرتکب شده و به جانب هر بدی کشیده شود که عاقبت آن، بروز آسیب های اجتماعی مختلف برای انسان و جامعه می باشد.

 

وی، رعایت حیاء و عفت را وظیفه هر مرد و  زن مسلمان دانست و گفت: رعایت عفت و حیاء وظیفه مردو  زن مسلمان است ،ولی بانوان  باید توجه ویژه ای به رعایت حیاء، عفت و شرم در جامعه داشته باشند.

 

حدادیان، نابودی ارزش های الهی را هدف  اصلی جنگ نرم دشمنان برشمرد وگفت: دشمنان اسلام در میدان جنگ نرم ، به مبارزه با ارزش ها و اعتقادات اسلامی برخواسته و از کانال های مختلف قصد دارند جوانان و بویژه بانوان مسلمانان را از راه دین مبین اسلام منحرف کنند و بین جامعه اسلامی جدایی بیندازند.

 

امام جمعه موقت بشرویه با اشاره به شانزدهم مرداد ماه سال فتح کشور اندلس به دست مسلمانان بیان داشت: این کشور مهد تمدن، دانش و فضیلت بود و دشمنان اسلام برای بدست آوردن این کشور اسلامی از کانال های مختلف نظامی وارد شدند ونتوانستند در مقابل مقاومت جوانان متدین اندلس به پیروزی برسند.

 

وی افزود:سقوط کشور اسلامی اندلس یکی از نمونه های بارز جنگ نرم دشمن است که از این طریق توانستند با اشاعه فحشا و منکرات  در این کشور از راه های مختلف از جمله فروش رایگان شراب، بی حجاب کردن زنان مسلمان و گرفتار کردن جوانان به مستی و شهوت رانی، جوانان این کشور را به مفاسد اخلاقی آلوده کرده و فطرت دینی آنان را تسخیر کردند و به مرور منابع اقتصادی آنان را نیز به سیطره خود درآوردند.

 

حدادیان با اشاهره  به سفارشات مقام معظم رهبری بر توجه به جنگ نرم دشمن بیان داشت: مقام عظمای ولایت و رهبری هشدارهای زیادی را در خصوص ورود جنگ نرم و تهاجمات فرهنگی دشمن به کشورمان داده اند و باید تمام مسئولان و مردم مراقب باشند تا به سرنوشت کشور اندلس دچار نشویم

 

امام جمعه موقت بشرویه افزود:دشمنان اسلام همواره بیدارند و هرلحظه به دنبال راه های مختلف برای فروپاشی انقلاب اسلامی هستند و می خواهند با ترویج فرهنگ های غربی، مسلمانان کشور را با فرهنگ اسلامی خود غریبه کنند تا به راحتی کشور را به زیر سلطه خود بکشند.

 

وی با اشاره به بیداری و بصیرت بالای مردم ایران اسلامی گفت: خوشبختانه مردم ایران اسلامی همانگونه که در جنگ سخت با مقاومت و ایثار خود پیروز بیرون امدند با بصیرت بالا نیز از میدان جنگ نرم دشمن موفق خواهند بود و پشت پای بزرگی به فرهنگ غربی می زنند.

 حدادیان با اشاره به فرار  رسیدن سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی در سال 1359ش با تاکید بر شتاب علمی دانشگاه هم گفت: همواره رهبر معظم انقلاب بر شتاب علمی  در دانشگاه ها تاکید داشته اند که باید این امر مهم بیشتر از گذشته محقق شود.

 

امام جمعه موقت بشرویه در ادامه با گرامیداشت سالروز شهادت مظلومانه دیپلمات های کشورمان و خبرنگار اعزامی شهید صارمی در سال 72 به نقش رسانه ها اشاره کردو گفت: رسانه ها نقش تاثیر گذاری در کشور دارند و توفیق تمام رسانه ها که زحمات زیادی می کشند را خواستاریم.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت رئیس مذهب بر برگزاری مراسم باشکوه ایام صادقه تاکید کرد و گفت: امید است در ایام صادقیه همچون سال های گذشته ملت مسلمان و ولایتمدار بشرویه با برگزاری مجالس سوگواری و حضور هیئات مذهبی ادای دین و احترام به رئیس مذهب خود داشته باشند.

 

حدادیان با اعلام برگزاری اولین برنامه آبروی کوچه ها افتخار محله در بشرویه، حضور باشکوه مردم در این مراسم را خواستار شد و گفت: آبروی کوچه ها و افتخار محله برای اولین بار بشرویه به یاد روحانی شهید علی نژاد در مکان درب منزل ایشان برگزار می شود که امید است حضور باشکوه مردم را در این مجلس داشته باشیم .