با فصل تابستان و آغاز مسافرت ها بیش از گذشته اهمیت به نقاط حادثه خیز جاده ها مشهود شده رفع و بهبود آن می تواند تاثیر زیادی در کاهش تصادفات جاده ای و همچنین تلفات حاصل از ان داشته باشد.

به گزارش پیام بشرویه، شهرستان بشرویه دارای حدود 600 کیلومتر راه آسفالته ، فرعی ،اصلی ، خاکی و شوسه می باشد که دراین محورها نقاطی  به عنوان نقاط پر حادثه وجود داشته که این نقاط برحسب میزان تردد و تصادفات به عنوان نقاط پر حادثه شناسایی و مورد تصویب مراجع مربوطه قرار می گیرد تا اقدمات مورد نظر صورت گیرد.

 

با فصل تابستان و آغاز مسافرت ها بیش از گذشته اهمیت  به نقاط حادثه خیز جاده ها مشهود شده رفع و بهبود آن می تواند تاثیر زیادی در کاهش تصادفات جاده ای و همچنین تلفات حاصل از ان داشته باشد.

 

یکی از مهمترین این نقاط ، نقطه پر حادثه سه راهی ارسک است که ازسال گذشته تا کنون در حال مناسب سازی و رفع مخاطرات این نقطه انجام می شود.

"محسن زیبائیان " در گفتگو با خبرنگار پیام بشرویه  با اشاره به مهمترین اقدامات در خصوص رفع نقطه حادثه خیز سه راهی ارسک بیان داشت: تعریض یک دستگاه پل 5 دهانه 4 متر با اعتبار 80 میلیون تومان ،تعریض و احداث 2 دهانه پل با اعتبار 30 میلیون تومان ، احداث و زیر سازی واریانت بطول 600 متر جهت حذف پیچ خطرناک این نقطه با اعتبار بالغ بر 50 میلیون تومان انجام شده است.

 

 

مسئول اداره راه و شهرسازی بشرویه افزود: جهت تکمیل آسفالت آن اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان نیازمی باشد ، و در این نقطه تعریض یک دستگاه پل3 دهانه 5 متر نیز شروع شده که اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل آن مبلغ 100 میلیون تومان برآورد گردیده است.

 

 

وی تامین روشنایی محل مذکور را از دیگر اقدامات مورد نیاز جهت ایمن سازی کامل این نقطه برشمرد و گفت: تامین روشنایی محل مذکور، آسفالت واریانت احداث شده جهت اصلاح قوس محور، دو بانده نمودن محور از بشرویه تا سه راهی مذکور جهت افزایش ضریب ایمنی از دیگر اقدامات مورد نیاز رفع نقطه پرحادثه سه راهی ارسک است.

 

نقطه دیگر پرحادثه محورهای بشرویه، تقاطع کمربندی و جاده روستایی رقه است که به گفته مسئول اداره راه و شهرسازی بشرویه اقداماتی در خصوص ایمن سازی انجام شده است.

 

زیبائیان افزود: در سالیان گذشته تقاطع مذکور با اعتباری بالغ بر 200 میلیون تومان ایمن سازی شده است.  

 

و اما یکی از مهمترین مشکلات این تقاطع عدم روشنایی کافی است که این مسئول در توضیح این مطلب عنوان کرد: تامین روشنایی نقطه مذکور بطول 2 کیلومتر اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان را می طلبد و همچنین ، تامین علائم اطلاعاتی و ایمنی مورد نیاز با اعتبار مورد نیاز 15 میلیون تومان از دیگر اقدامات مورد نیاز در این نقطه پرحادثه می باشد.

 

نقطه دیگر تقاطع کمربندی بشرویه (مسجد حضرت ابوالفضل (ع) ) که از دیگر نقاط پرحادثه در بشرویه محسوب می شود نیز برای تکمیل و رفع کامل آن نیازمند 250 میلیون تومان اعتبار است.

 

مسئول اداره راه و شهرسازی بشرویه در این خصوص بیان داشت: بر حسب مصوبات شورای ترافیک شهرستان طرح ایمن سازی نقطه مذکور از طریق احداث میدان در ورودی شهر تهیه شده است و جهت اجرای طرح مذکور اعتباری بالغ بر 200 میلیون تومان  مورد نیاز می باشد.

 

زیبائیان افزود: جهت روشنایی کامل این نقطه نیز بطول حداقل 600 متر اعتبار ی بالغ بر 100 میلیون تومان نیاز است و جهت عملیات تعریض و احداث و آسفالت در این نقطه مبلغ 250 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

 

وی در ادامه به نقطه دیگر پیچ اصفاک اشاره کردو گفت: اقدامات در این نقطه حادثه خیز انجام شده از جمله اصلاح قوس با احداث واریانت جدید بطول 600 متر و احداث یک دستگاه پل با اعتبار حدود 50 میلیون تومان ، آسفالت سرد و گرم واریانت احداث شده بطول 600 متر با اعتبار بالغ بر 65 میلیون تومان ، خط کشی و نصب علائم ایمنی با اعتبار بالغ بر 10 میلیون تومان جمعا مبلغ 125 میلیون تومان هزینه شده است.

 

 

مسئول اداره راه و شهرسازی بشرویه اضافه کرد:  این نقطه با احداث واریانت و اصلاح قوس ایمن سازی و آشکار سازی شده و با انجام عملیات آسفالت و تجهیز علائم آن که از محل منابع داخلی اداره راه و شهرسازی شهرستان صورت پذیرفته همزمان با عید سعید فطر و آغاز دور دوم سفرهای تابستانی باز گشایی و زیر بار ترافیک قرار گرفت.

 

 

زیبائیان، ارتقای بیشتر ایمنی آن نیاز را نیازمند تامین روشنایی دانست و گفت:  تأمین روشنایی نقطه مذکور بطول 1200 متر با اعتبار بالغ بر 200 میلیون تومان  می باشد و با اصلاح پیچ نقطه مذکور ،این منطقه بطور فنی و کامل ایمن سازی و آشکار سازی شده است.